8. neděle mezidobí 26. května 2024 – slavnost NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

  1. Dnes je Slavnost Nejsvětější Trojice, začíná 8. týden mezidobí. Dnes se při mši svaté v 700 a v 930 a pak v 1100 v Marianu podělí o své misionářské zkušenosti z práce na Ukrajině otec Peter Krenický. Po těchto bohoslužbách proběhne krátká beseda a bude možnost podpořit misie na Ukrajině v rámci humanitární organizace «Cesta naděje života». Jste všichni zváni.
  2. Upozorňujeme, že v dnech od pondělí do středy (27. – 29. 5.) budou bohoslužby v našem kos­tele probíhat pouze v 8 hodin ráno. Večer bude kostel  zavřen.
  3. V tomto týdnu oslavíme:
  • V úterý 28.5. Vás zveme na sedmý den novény ke cti svatého Antonína Paduánského, proto po mši svaté s kázáním v 8 hodin bude pobožnost se společnou modlitbou na úmysly věřících.  [píseň 990] [píseň 991] [litanie]
  • Ve čtvrtek 30.5. je slavnost Božího Těla. Mše svaté budou slouženy v 8 a 17 hodin. Po večerní mši vyjde z našeho kostela do ulic Opavy eucharistický průvod, který se zastaví u čtyř ol­tářů a bude zakončen v konkatedrále, kde zazpíváme hymnus «Te Deum» a přijmeme požehnání. Je to sice pracovní den, ale povzbuzujeme Vás, abyste se průvodu zúčastnili a společně uctili Pána Ježíše přítomného ve Svátosti.
  • V pátek 31.5. oslavíme svátek Navštívení Panny Marie. Po večerní bohoslužbě se naposledy pomodlíme litanii loretánskou,  [Litanie loretánská]
  • 1.června je první sobota v měsíci, proto Vás zveme na  před prázdninami posle­dní  fatimský růženec s patnáctiminutovým rozjímáním.
  1. Za týden oslavíme 9. neděli v mezidobí.
Prohlášení biskupů k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu: