7. neděle velikonoční 12. května 2024

 1. Dnes je 7. neděle velikonoční, mešní sbírka je určena na opravy kostela. Pán  Bůh zaplať za každý příspěvek na tento účel!
 2. Dnes při mši svaté v 9:30 pět dětí přijme poprvé Nejsvětější svátost oltářní, proto Vás prosíme o modlitbu za tyto děti a jejich rodiče.
 3. Májové pobožnosti v našem kostele probíhají: v pondělí a sobotu po mši svaté ráno a od úterý do pátku po mši večerní. [Litanie loretánská]
 4. V tomto týdnu oslavíme:
  • v pondělí 13.5. památku Panny Marie Fatimské. Při této příležitosti bude v našem kostele od 16 hodin fatimská pobožnost a dodatečná mše svatá, které se zúčastní otec Pavel Dokládal z Koclířova a paní Hanka Frančáková, národní prezidentka Fatimského apoštolátu v ČR (podrobný program je uveden na plakátu), [texty k pobožnosti]
  • v úterý 14.5. je svátek svatého Matěje, apoštola, a při ranní mši svaté také uctíme svatého Antonína Paduánského v rámci devítiúterní novény, [píseň 990] [píseň 991] [litanie].
  • ve středu 15.5. je liturgická památka svaté Markéty z Cortony, kajícnice třetího františkánského řádu.
  • ve čtvrtek 16.5. je svátek svatého Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech.
  • v pátek 17.5. je památka svatého Paschala Baylóna, řeholníka,
  •  v sobotu 18.5. památka sv. Felixe z Cantalice, řeholníka.
 1. Za týden oslavíme Letnice tedy slavnost Seslání Ducha Svatého. V naší farnosti je to poutní den a příležitost k získání plnomoc­ných odpustků. Slavení začneme již v sobotu 18. května večer v 1930 bohoslužbou Svatodušní vigilie, tedy mší svatou s dodatečnými čteními, adorací Nejsvětější svátosti s litanií a prosbami o dary Ducha Svatého. V neděli hlavní poutní mši svatou v 930 bude sloužit otec Norbert Hnátek, farář z Kylešovic. Hudební doprovod zajistí Chrámový sbor. Poté odpoledne v 15 hodin plánujeme společné zahradní hodování pro všechny farníky, pro děti budou nachystány hry. Těšit se můžete na tradiční svatodušní smaženici, pochoutky na grilu, tombolu. Dárky do tomboly můžete nosit  už během týdne do sakristie, nebo přímo na slavnost. Přímo na slavnost můžete také nachystat koláče, chlebíčky a podobně. A těšíme se na Vás!
 2. Jiné pozvánky:
  • Ve čtvrtek 16. května v 19 hodin v budově Slezské univerzity v Opavě otec Petr Smolek bude přednášet na téma «Jak dnes být církví?»
  • Dne 21. května v 16 hodin se v pastoračním sálu u Svatého Ducha koná přednáška  na téma «Pražský groš, měna celoevropského významu». Přednáší plukovník ve výslužbě František Valdštýn (pořádá Klub svaté Anežky, dobrovolné sdružení Charita Opava).
  • O květnových nedělích 12., 19. a 26. května vždy od 1830 jste zváni na Svatojánské májové podvečery v kostele v Kylešovicích. Hudebně-poetické chvíle s Královnou máje připravují pedagogové a žáci Církevního konzervatoře Německého řádu.