2. neděle velikonoční – SVÁTEK BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ – 16. dubna 2023

  1. Dnes je 2. neděle velikonoční a současně svátek Božího milosrdenství. Dnes také končí velikonoční oktáv.
  2. V úterý 18.4. Vás zveme na ranní mší svatou, po níž bude pobož­nost druhého dne novény ke ctí sv. Antonína Paduanského.
  3. V neděli 23. dubna během mše v 930 přijme dvanáct dětí z naší farnosti poprvé Tělo Kristovo – Nejsvětější svátost oltářní. Svěřujeme do vašich modliteb jak děti, tak jejich rodiče i paní katechetku.
  4. Od 3. neděle velikonoční začíná týden modliteb za nová kněžská povolání. Na tento naléhavý úmysl se zvlášť modlíme o prvních čtvrtcích v měsíci. Nabízíme mladým lidem doprovázení při rozlišování životní cesty. Srdečně proto zveme mladé muže do 40 let na duchovní obnovu, která proběhne od 6. do 8. května v Opavě. Podrobné informace i kontakt jsou uvedeny na plakátech a na webové stránce opava.minorite.cz/povolani/.
  5. Otec biskup Martin zve ministranty v sobotu 29. dubna na Ministrantský den v Olomouci. Bude tam připraven velmi zajímavý program. Akce je určena pro žáky druhého stupně ZŠ a starší. Vybízíme jak dosavadní ministranty, tak nové zájemce, aby se prostřednictvím webových stránek přihlásili. Pokud bude zájem, zajistíme na akci v rámci děkanství autobusovou dopravu.
  6. Minulou neděli jsme na opravy kostela vybrali celkem 22 500 Kč. Jsme velmi vděční za každý Váš dar na tento účel.