Ohlášky 7. neděle v mezidobí – 19. února 2023

 1. Dnes prožíváme 7. neděli v mezidobí. Dnešní sbírka je určena na Haléř sv. Petra. Dnes v 15:30 proběhne setkání i mše svatá pro děti, které se chystají na první svaté přijímání, a jejich rodiče.
 2. V tomto týdnu oslavíme:
  • 22.2. je Popeleční středa, kterou zahájíme dobu postní: při každé mši svaté bude udělován popelec; v tento den se doporučuje půst zdrženlivosti od masitých pokrmů a zároveň půst újmy;
  • v pátek 24.2. po mši svaté v 17 hodin bude pobožnost Křížové cesty, kterou povede mužské modlitební společenství;
  • za týden oslavíme neděli postní.
 1. Minulou neděli se na opravy kostela vybrala částka 15.200 Kč. Jsme Vám velmi vděční za každý příspěvek.  Pán Bůh zaplať.
 2. V postní době v naší farnosti proběhnou dny duchovní obnovy od 17. do 19. března. Kázání na téma «JDI DO NEBE!» přednese otec Kalixt Jan Mryka, františkán, farář ze Starého Bohumína.  Podrobné informace najdete na nástěnce a na farním webu.
 3. Slezský německý spolek zve své příznivce z Opavy a okolí na mši sv. v německém jazyce, která se bude slavit v sobotu 25.2. v 1630 v kapli Povýšení svatého Kříže na Matiční ulici v Opavě.
 4. Klub svaté Anežky vás zve 4. března v 8 hodin do Mariana na duchovní obnovu, kterou povede teoložka a psycholožka Kate­řina Lachmanová. Téma obnovy zní: „Kristův kříž – strom života a blahoslavený Carlo Akutis“.  Bližší informace jsou na plakátech.