2. neděle adventní 10. prosince 2023

 1. Prožíváme 2. neděli adventní. Mešní sbírka je určena na opravy kostela.  Jsme vděční za Vaše příspěvky na tento účel.
 2. V liturgii tohoto týdne budeme slavit:
  • Ve středu 13.12. památku svaté Lucie, panny a mučednice,
  • ve čtvrtek 14.12. památku svatého Jana od Kříže, kněze a učitele církve.

 

 1. Příští neděle bude 3. adventní zvaná GAUDETE.
 2. Ve všední dny během adventu zahajujeme mše svaté v 8 hodin rorátním průvodem.
 3. Rozhodnutím Apoštolského stolce  u příležitosti františkánských oslav 800 let výročí Vánoc v Grecciu mohou si věřící od 8. prosince do 2. února získat v našem kostele plnomocné odpust­ky za obvyklých podmínek. Ať tedy každý využije tu možnost.
 4. Minulou neděli do našeho kostela přinesl radostnou atmosféru také adventní jarmark. Jeho výtěžek činil 18.500 Kč a bude věnován na pořízení pódia pro zpěváky na kůru. Velmi děkujeme pořadatelům, tvůrcům výrobků a také Vám, kteří jste přispěli zakoupením výrobků.
 5. Stejné poděkování patří všem, kdo přispěli k organizaci slavnosti Panny Marie Neposkvrněné: liturgické službě, panu varhaníkovi a zpěvákům, těm, kdo napekli slezské koláčky, a mládeži z Effathy, která je naservírovala účastníkům bohoslužby. Český text kázání arcibiskupa Ardiana Galbase a také krásné fotky z posledních události najdete na webu opava.minorite.cz.
 6. V sobotu 16.12. Vás zveme na brigádu, kdy budeme zdobit kostel na svátky: první skupina vyrazí v 9:30 pro stromky do lesa, další skupina je kolem poledne začne stavět a také zdobit betlém, pak asi od 16 hodin se bude kostel uklízet.
 7. Pozvánky:
  • Charita Opava připravuje na začátek ledna jako každý rok Tříkrálovou sbírku a zve, aby se ať to dospělí, děti nebo studenti přidali k ni jako koledníci – přihlášky a další informace jsou na webu charitaopava.cz,
  • Slezský německý spolek zve své příznivce z Opavy a okolí na mši svatou v německém jazyce, která se bude slavit v sobotu 16.12. v 16:30 v kapli Povýšení svatého Kříže v Matiční ulici v Opavě,
  • v Orlovně ve Slavkově se během vánoční doby bude konat výstava betlémů, která bude zahájena vernisáží 17. prosince v 16 hodin – podrobné informace jsou uvedeny na plakátech,
  • od pondělka 11.12. se v Karmelitánském knihkupectví na Dolním náměstí začnou prodávat lístky na Ples Opavských farností, který se koná 27. ledna v Lidovém domě.

Dopis k 800 let výročí Vánoc v Grecciu