- Dnes je 4. neděle postní zvaná Laetare (Veselte se!). Dnešní sbírka je určena na opravy kostela. Pán Bůh zaplať za všechny příspěvky na tento účel.
- V tomto týdnu oslavíme:
- ve čtvrtek 19. března – slavnost svatého Josefa, snoubence Panny Marie a pěstouna Pána Ježíše, patrona rodin a patrona umírajících,
- v pátek po mši svaté v 17 hodin se koná pobožnost křížové cesty, tento týden ji povede skupina „Živy růženec”.
- Za týden oslavíme 5. neděli postní.
- V sobotu 21. března se v opavské konkatedrále Panny Marie uskuteční diecézní Večer smíření. Bude první mimořádnou událostí u příležitosti výročí 30 let naší diecéze. V konkatedrále se bude zpovídat od 16.00. Modlitební večer začne v 17.00.
- V neděli 22. března v Den smíření, bude otec biskup Martin David slavit mši sv. od 8.30 v konkatedrále Panny Marie.
- Od 1. března je uvedena stálá zpovědní služba v konkatedrále v Opavě. Tato stálá zpovědní služba probíhá každou středu od 9 do 12 a od 14 do 18 hodin.
- Srdečně zveme na vzdělávací cyklus s P. Petrem Smolkem na téma
Svátosti v životě křesťana – svátost manželství. Přednáška se koná ve čtvrtek 19. března od 19 hodin v budově Slezské univerzity na Bezručově náměstí. - Letošní akce «Čtení Bible 24» začne v pátek 27. března v 19.00 hodin v konkatedrále Panny Marie v Opavě a bude trvat 24 hodin tedy do sobotního večera. Pokud se budete chtít aktivně zúčastnit, máte možnost se přihlásit on-line na webové stránce farnost Panny Marie. Základní informace najdete také na plakátech.
- Během nedělních mší svatých v 9:30 budeme testovat zobrazovací techniku, která je umístěna na kazatelně. Prosíme o trpělivost. Konečná instalace by měla proběhnout po Velikonocích. Vše je financováno z peněz vybraných na adventním jarmarku.
- Od pondělí 16. března každý týden po mši svaté v 8 hodin ráno bude pobožnost ke svatému Františkovi z Assisi.
- V pátek 20. března v 16 hodin v hovorně bude setkání ministrantů s panem Martinem Dostálem. Pan Martin bude připravovat hochy pro ministrantskou službu.
- Z rozhodnutí o. provinciála byl otec Bonaventura Rosa začleněn do opavské komunity a ustanoven otcem biskupem Martinem Davidem farním vikářem ve farnosti Svatého Ducha od 15. března 2026. Do naší klášterní a farní komunity byl začleněn také jáhen Michal Wenski. Těšíme se na jejich přítomnost a vyprošujeme pro ně Boží požehnání a Boží milosti.
- Moc děkujeme všem, kteří uklidili náš kostel.
